تنظیم دقت تصویر

تنظیم دقت تصویر

دقت تصویر یا resolution به زبان ساده یعنی تعداد نقاطی که در مانیتور به شما نشان داده می شود. میدانید که تصویر در کامپیوتر از تعداد زیادی نقطه تشکیل می شوند. هر چه تعداد این نقطه ها بیشتر باشد تصویر کیفیت بیشتری خواهد داشت. هر چه کارتگرافیکی و مانیتور بهتری داشته باشید .از resolution های بالاتر استفاده میکنید.برای تنظیم دقت تصویر ، در یک نقطه ی خالی از desktop راست کلیک می کنیم و از منویی که باز می شود گزینه ی screen resolution را انتخاب کنید. در پنجره ای باز می شود، چندین گزینه و دکمه وجود دارد . در وسط صفحه ، روی گزینه ی resolution کلیک کنید تا منوی آن باز شود. در این منو یک دستگیره ی لغزان وجود دارد. این دستگیره را گرفته و به بالا و پایین حرکت دهید.

وقتی به رزولوشن دلخواه خود رسیدید، دکمه ی Apply را کلیک کنید.میبینید که دقت صفحه تغییر میکند.پیامی هم به شما نشان داده می شود.

اگر از دقت تصویر راضی هستید ، دکمه ی Keep changes را کلیک کنید . در غیر این صورت دکمه ی revert را کلیک کنید. تا به حالت قبل برگردید . اگر تا 15 ثانیه هیچ تصمیمی نگیرید و کاری نکنید . دقت تصویر به حالت اتوماتیک به حالت قبل باز می گردد . در پایان روی دکمه ی Ok کلیک کنید.

نکته:ممکن است با کلیک بر روی دکمه ی Apply تصویر به هم بریزد و شما نتوانید دکمه ها را ببینید .در این صورت کافیست 15 ثانیه هیچ کاری نکنید تا دقت تصویر به حالت قبل باز گردد.

/ 0 نظر / 165 بازدید