تنظیمات ماوس

تنظیمات ماوس

برای تنظیم مشخصات و کارکرد های ماوس ابتدا از طریق desktop یا منویstart وارد Control panel شوید. سپس روی گزینه ی mouse کلیک کنید . کادر تنظیمات ماوس باز می شود.

در بخش button selection (سه گزینه ی سمت چپ) می توانید کارکرد هر دکمه ی ماوس را تغییر دهید .(البته توصیه می کنم این کارکرد ها را تغییر ندهید) در دکمه ی لغزان وسط صفحه می توانید سرعت جفت کلیک را کم و زیاد کنید.هر چه دکمه ی لغزان را به سمت راست بکشید ، سرعت جفت کلیک بیشتر می شود. اگر نمی توانید با سرعت لازم بعد از کلیک اول ، کلیک دوم را بکنید. بهتر است اینجا سرعت جفت کلیک را کاهش دهید یعنی به سمت چپ بکشید. در سمت راست دکمه ی لغزان در بخش Test Area نیز می توانید سرعت را امتحان کنید.اکنون به زبانه ی pointers بروید. اینجا می توانید شکل نشانگر موس را تغییر دهید.

همینطور که می دانید، نشانگر ماوس در هر حالت به شکل خاصی در می آید . مثلا در حالت عادی به شکل یک فلش است و در حالت انتظار به شکل یک حلقه ، ویندوز برای حالت های مختلف موس چند گروه نشانگر طراحی کرده که به هر گروه از نشانگر ها scheme گفته می شود.در همان بالای صفحه می توانید منوی scheme را باز کنید و از منو گزینه ی مورد نظرتان را انتخاب کنیدو نتیجه را ببینید.حالا روی زبانه ی pointer options کلیک کنید.

اینجا می توانیم تنظیمات نشانگر ماوس را تغییر دهیم.

در بخش motion می توانیم سرعت حرکت نشانگر را تغییر دهیم.اغینجا باز هم یک دکمه ی لغزان (slider) هست که با کشیدن آن به چپ و راست سرعت حرکت نشانگر ماوس تغییر می کند. توصیه می کنم سرعت های مختلف را امتحان کنیدو مناسب ترینشان را انتخاب کنید.در بخش snap to یک گزینه وجود دارد.اگر آن را فعال کنید وقتی وارد صفحه یا کادر جدیدی می شوید ، نشانگر ماوس روی دکمه ی پیش فرض موجود در آن صفحه قرار می گیرد.

نکته: در کادر هایی که چند دکمه وجود دارد، یکی از آن ها که بیش تر از بقیه کاربرد دارد، دکمه default یا پیش فرض است.

بخش بعدی visibility یا پدیداری است . این بخش سه گزینه دارد.گزینه ی اول display pointer tails است. اگر آن را فعال کنید نشانگر ماوس شما یک دنباله پیدا می کند که یافتنش را در صفحه آسان تر خواهد کرد . گزینه ی hide pointer while typing وقتی دارید متنی را تایپ می کنید، نشانگر موس را پنهان می کند . آخرین گزینه برای یدا کردن نشانگر ماوس است . اگر گزینه ی show location of…. را فعال کنید . هر بار دکمه ctrl را فشار دهید . یک دایره دور نشانگر ماوس رسم میشود.

/ 0 نظر / 770 بازدید