مخفی کردن و آشکار کردن فایل ها

مخفی کردن و آشکار کردن فایل ها

شما می توانید فایل ها و پوشه های مورد نظرتان را مخفی کنید تا دیگران نتوانند آنها را ببینند . برای این کار روی فایل و یا پوشه ی مورد نظرتان راست کلیک کرده و از منو گزینه ی properties را انتخاب کنید . کادر properties باز میشود.

در پایین کادر گزینه ی hidden را تیک بزنید و سپس دکمه ی ok کلیک کنید. با این کار می توانید فایل و پوشه های مورد نظرتان را مخفی کنید.البته توجه داشته باشید این روش چندان هم امن نیست. هر کس روش آشکار کردن فایل ها را بداند می تواند آن ها را ببیند.برای آشکار کردن فایل ها دیگر نمی توانیم روی آنها راست کلیک کنید ، زیرا آنها را نمیبینیم.ابتدا باید کاری کنیم که ویندوز آنها را نشان دهد . همه ی پنجره های باز را minimize کنید.روی نشان control panel در desktop جفت کلیک کنید تا باز شود . (اگر این نشان را روی desktop نمی بینید منوی start را باز کنید و در ردیف راست روی این نشان کلیک کنید.)

پنجره ی control panel باز می شود . در اینجا روی گزینه ی folder option کلیک کنید . در کادر folder option ، در بالای صفحه زبانه ی view را فعال کنید .

در بخش میانی کادر، گزینه ی …show hidden files… را تیک بزنید و روی دکمه ok کلیک کنید.

حالا اگر به محل فایل مخفی شده خود بروید آنها را می بینید . فقط آیکونش کمی کم رنگ تر از بقیه است . روی این فایل راست کلیک کنید و به همان روش ، این بار تیک گزینه ی hidden را بردارید و ok کنید تا فایل شما کاملا آشکار شود.

اگر بخواهید پوشه ای را مخفی یا آشکار کنید و آن پوشه حاوی فایل ها و پوشه های دیگری باشد پیامی دریافت میکند که در آن ویندوز از شما می پرسد (گزینه ی بالایی)فقط می خواهید همین پوشه را مخفی کنید یا (گزینه ی پایینی) می خواهید همه ی فایل ها و پوشه های داخل آن را هم مخفی کنید.. گزینه ی دلخواهتان را اتنخاب کرده و ok را بزنید.

/ 8 نظر / 2091 بازدید
پانــته آ

saLaam Mersi ke in pOsto gozashTiiin xeYlii be daRdam xord :-* moaFFag bashiiiin

ل

روح الله

سلام خوب بود ولی اگه پنجره کنترل پنل روهم عکس شومی زاشتین بهتر می شود مر30از آموزش تون

محمد

خوب بود ولی دوربین چرا اینجوری!!!!!!!!!!!!!!!!

دمت گرم

یه بنده خدایی

عامو دست درد نکنه

زهرا

ممنون

واقعا ممنونم خواهرم یک فایلی رو ندونسته هیدن کردنه بود و برگشتش خیلی حیاتی بود برام