تغییر ظاهر ویندوز

تغییر ظاهر ویندوز

در فصل اول دیدیم که چطور می توانیم یک تم (theme) برای ویندوز انتخاب کنیم.حالا بیایید به گزینه های دیگری که در این بخش وجود دارند،نگاهی بیاندازیم. با انتخاب یک تم ، ظاهر ویندوز تغییرات زیادی خواهد کرد . این تغییرات شامل تصویر زمینه و رنگ بندی همه ی منو ها و پنجره ها است. در بعضی تم ها نشانگر ماوس ، آیکون های ویندوز و حتی صدا ها هم تغییر می کنند. اما می توانیم تغییرات دلخواه خودمان را هم داشته باشیم . پس روی desktop راست کلیک کرده و از منو گزینه ی personalize را انتخاب کنید.پنجره ی personalize باز می شود.

در پایین صفحه ، روی گزینه ی desktop background کلیک کنید تا صفحه ی جدیدی باز شود .

در مرکز صفحه عکس هایی را می بینید که مربوط به تم انتخاب شده ی کنونی هستند.این عکس ها به نوبت به عنوان تصویر زمینه در ویندوز نمایش داده می شوند.اگر بخواهید یکی از آنها را از فهرست نمایش حذف کنید. کافی است کلیک ctrl کیبورد را گرفته و روی مربع کوچکی که در کنار آن است کلیک کنید . تا علامت تیک از آن برداشته شود.

در سمت راست صفحه –کنار عکس ها یک دکمه ی پیمایش کوچک است . می توانید آن را به بالا و پایین حرکت دهید تا عکس های تم های دیگر را هم ببینید.اگر بخواهید می توانید این عکس ها را هم به تصویر زمینه فعال خود اضافه کنید.کافی است به همان شکل آنها را تیک بزنید . کمی پایین تر زیر عبارت :change picture every دکمه ای دیده می شود که روی 30 دقیقه تنظیم شده است .یعنی عکس های زمینه در هر 30 دقیقه یکبار عوض می شوند. با کلیک روی آن می توانید زمانبندی را به دلخواه تغییر دهید.

نکته : اگر می خواهید تصویر زمینه عوض نشود . روی یکی از آنها که می خواهید کلیک کنید.

حالا به بالای صفحه دقت کنید.گزینه ای که می بینید بنام picture location که در کنار آن یک منوی کرکره ای وجود دارد را باز کنید و آخرین گزینه یعنی solid background را انتخاب کنید.تعدادی رنگ ساده به شما نشان داده می شود

بقیه ی گزینه های این صفحه را خودتان بررسی کنید و نتیجه ی کارتان را ببینید.در پایان باید دکمه ی save changes را در پایین صفحه کلیک کنید تا تغییرات مورد نظرتان ثبت شود.

/ 0 نظر / 317 بازدید