تنظیمtaskbar و منوی start

تنظیمtaskbar و منوی start

روی یک جای خالی در taskbar (نوار افقی پایین صفحه) راست کلیک کنید و از منو گزینه ی properties را انتخاب کنید . کادر taskbar and start menu properties باز می شود.

اینجا کلی گزینه داریم که مهم ترینشان را بررسی می کنیم . فعال کردن گزینه ی اول ، taskbar را قفل می کند . در این صورت شما نمی توانید با کلیک و یا کشیدن قسمت های مختلف taskbar آنها را کوچک و بزرگ کنید.گزینه ی دوم Auto-hide taskbar نام دارد و فعال کردن آن باعث می شود که taskbar مخفی شود . این گزینه را تیک بزنید و روی دکمه ی Apply در پایین کادر کلیک کنید. میبینید که taskbar پایین رفته و مخفی می شود برای ظاهر شدن آن کافی است نشانگر ماوس را به پایین صفحه ببرید .حالا گزینه ی بعد یا use small icons را فعال کنید و دکمه ی Apply را کلیک کنید.همه ی آیکون های موجود در taskbar کوچک می شوند.در این حالت taskbar جای بیشتری برای نمایش آیکون ها خواهد داشت.گزینه ی بعدی taskbar location است. این گزینه جای taskbar را در صفحه تعیین میکند.اگر منوی آن را باز کنید می بینید که حاوی گزینه های چپ ، راست ،بالا و پایین است . می توانید گزینه ها را یکی یکی انتخاب کنید و با کلیک روی دکمه ی Apply نتیجه را ببینید.

حالا در بالای این کادر روی زبانه ی start menu کلیک کنید. در این بخش می توانیم منوی start را تنظیم کنید. روی اولین دکمه یا customize کلیک کنید تا کادر جدیدی باز شود.

در اینجا همه ی آیکون های موجود در منوی start را می بینید و می توانید تعیین کنید که هر آیکون در منوی start باشد یا خیر. در زیر اکثر آیکون ها این سه گزینه دیده می شود.

Display as link یا نمایش به صورت لینک

Display as a menu یا نمایش به صورت منو

Do not display this item یا عدم نمایش این آیتم

پایین کادر دو گزینه وجود دارد:

Number of recent programs to display که ظرفیت نمایش جدیدترین برنامه های اجرا شده را مشخص می کند . همانطور که قبلا خواندید ، آخرین برنامه هایی که اجرا شده اند در سمت چپ منوی start دیده می شوند.اینجا می توانید تعداد آن ها مشخص کنید.

Number of item to display in jump list هم برای نمایش تعداد فایل هایی است که به تازگی توسط این نرم افزار ها باز شده است . در درس منوی start از فصل یک با این ویژگی آشنا شده ایم . در پایان نیز یک دکمه وجود دارد به نام use default setting که با کلیک بر روی آن،همه ی تنظیمات به حالت پیش فرض باز می گردند. دکمه ی ok را کلیک کنید تا به صفحه ی قبل برگردیم.در اینجا گزینه ای است به نام power button action که مشخص می کند که چه دکمه ای در منو یاسترت وجود داشته باشد . می توانید منوی دکمه را باز کنید و گزینه ی مورد نظرتان را انتخاب کنید آخرین بخش هم privacy یا حریم خصوصی است . اگر گزینه های موجود در این بخش را غیر فعال کنید ، برنامه ها و فایل هایی که به تازگی اجرا کرده اید ، در منوی start نمایش داده نمی شوند.

/ 0 نظر / 2070 بازدید