آشنایی با محیط ویندوز 7

آشنایی با محیط ویندوز 7

اگر تا کنون کاربر ویندوز XP بوده اید.احتمالا چند مورد نظرتان را جلب میکند . اولین مورد زیبایی انکار نا پذیر محیط ویندوز 7 است. شرکت مایکروسافت در این نسخه به ظاهر کار اهمیت زیادی داده است و با تغییر اساسی و مؤلفه های ظاهری ، محیط چشم نوازی را فراهم کرده است. البته این کار به قیمت مصرف منابع سیستم شما صورت میگیرد ، بیایید این امکانات را بیشتر بررسی کنیم .باز هم روی DESKTOP راست کلیک کنیدو از منو گزینه ی Personalize را انتخاب کنید . در پنجره ی personalize چندین تم (theme) دیده می شود.روی یکی از آنها کلیک کنید . سپس پنجره های باز را minimize کنید تا نتیجه ی کار را ببینید

میبینید که تم ویندوز تغییر میکند. تم های پیش فرض ویندوز بسیار زیبا هستند . با این وجود می توانید تم های دیگری را از اینترنت دانلود کنید.هر تم شامل تصویر زمینه ، رنگ بندی پنجره ها و مؤلفه های دیداری دیگر است .هر تم چند تصویر زمینه (wallpaper) دارد که می توانید تنظیم کنید که کی عوض شوند (هر چند ثانیه – هر چند دقیقه- هر چند ساعت و یا هر روز با روشن کردن کامپیوتر تصویر جدیدی دیده شود)

شما می توانید از تصاویر موجود در کامپیوتر به عنوان wallpaper استفاده کنید فقط کافیست روی آنها کلیک راست کرده و گزینه ی set as desktop background را بزنید.

نکته برای آنهایی که تازه شروع کرده اند:برای minimize کردن هر پنجره . در گوشه بالا – سمت راست آن روی دکمه minimize که به شکل یک خط تیره است کلیک کنید.

/ 1 نظر / 229 بازدید
رعنا

خوب بود ممنون . محیط ویندوز 7 واقعا جالبه .