جستجو در کامپیوتر

جستجو در کامپیوتر

امروزه هارددیسک های کامپیوتر ها بسیار پرظرفیت شده اند و معمولا پر از فایل های ریز و درشت هستند . دسته بندی فایل ها و درایو ها و پوشه ها به ما کمک می کند تا فایل های مورد نظرمان را سریع تر بیابیم . ولی علاوه بر آن می توانیم از ابزار جستجو استفاده کنیم البته در صورتی ممکن است که نام و مشخصات آن را بدانیم .برای مثال می خواهیم فایلی را به نام school پیدا کنیم . ابتدا باید به درایو و یا پوشه ای برویم که فکر میکنیم فایل در آن ذخیره شده است . ولی اگر نمی دانیم فایل در کجاست می توانیم از پنجره ی اصلی شروع کنیم. پس رو نشان computer روی desktop کلیک کرده تا باز شود . اینجا در بالای صفحه کادری است به نام search که با علامت ذره بین مشخص شده است .عبارت school را در آن تایپ می کنیم. به محض تایپ کردن اولین حرف جستجو شروع می شود پس اگر بخشی از نام فایل را هم بدانیم احتمالا می توانیم آن را بیابیم. روند جستجو در نوار سبز رنگی در بالای صفحه نمایش داده می شود و نتایج آن در بخش اصلی صفحه.

 

 

در زیر کادر جستجو یعنی همان جایی که عبارت school را وارد کردیم .کادری هست به نام add a search filter (اگر آن را نمی بینید در کادر جستجو کلیک کنید.)در زیر آن دو گزینه وجود دارد که با این گزینه ها می توانیم جستجوی دقیق تری انجام دهیم.روی گزینه ی date modified کلیک می کنیم . کادری برای وارد کردن تاریخ ظاهر می شود.

 

فرض می کنیم که شما میدانید این فایل را دیروز در کامپیوترتان کپی کرده اید. یا دیروز آن را ویرایش کرده اید . در این کادر می توانید تاریخ دیروز را وارد کنید ، جستجو فقط به فایل هایی انجام می شود که دیروز دستکاری شده و یا ایجاد شده اند .

این مکان وقتی برای شما مفید است که تعداد زیادی فایل با یک نام دارید . یا فقط بخشی از نام فایل را میدانید . در پایین تقویم چند گزینه ی مفید دیگری هم هست مثلا : خیلی وقت پیش ، در همین سال ، در همین هفته ، هفته ی گذشته و... برای بسته شدن این کادر ، در جایی بیرون آن کلیک کنید .

حالا دوباره در کادر جستجو کلیک کنید . این بار روی گزینه ی size کلیک کنید . چند گزینه ی دیگر ظاهر می شود . اینجا می توانید سایز فایلتان را مشخص کنید . مثلا اگر یک فایل فیلم از روی cd به هارد منتقل کردید می دانید که حجم آن بیش تر از 128 مگابایت است پس گزینه ی آخر را انتخاب کنید . این کار هم در جستجوی فایل به شما کمک بسیاری می کند .

زیر کادر جستجو موقع گشتن نوار جدیدی ظاهر می شود این نوار می گوید که محتویات درایو (برای مثال ( c برای جستجو مرتب نشده است . روی این نوار کلیک کرده و گزینه ی add to index را انتخاب کنید. در کادر بعدی هم دکمه ی add to index را کلیک کنید . این کار باعث می شود سرعت جستجو در این درایو بیشتر شود.

/ 0 نظر / 150 بازدید