تنظیم تاریخ و ساعت - windows 7
تاريخ : ۱۳٩۱/٦/٢٠ | ٤:۳۳ ‎ب.ظ | نویسنده : abouie

فصل سوم

تنظیمات ویندوز

تنظیم تاریخ و ساعت

در فصل قبل با اصول ویندوز 7 آشنا شدیم و گارهای اصلی را فراگرفتیم.در این فصل با تنظیمات ویندوز آشنا می شویم.یعنی می فهمیم که چطور ظاهر ویندوز را طبق سلیقه ی خود تغییر دهیم و کارایی های آن را نیز با نیازهایمان منطبق کنیم.اولین کار تنظیم تاریخ و ساعت ویندوز است. ساعت و تاریخ همیشه در گوشه سمت راست-پایین ویندوز نمایش داده می وشند.یکبار روی یکی از آن ها کلیک کنید ، کادر تقیم باز می شود.

 

در اینجا می توانید تقویم و ساعت را به طور کامل ببینید . روی گزینه ی change date and time settings کلیک کنید.کادر date and time باز می شود.

باز هم کادر جدیدی باز می شود.

 

اینجا می توانید تاریخ و ساعت را تنظیم کنید.

برای تنظیم تاریخ ، در تقویم سمت چپ ابتدا روی مثلث کوچکی که کنار نام ماه هستند کلیک کنید تا به ماه کنونی بروید. سپس در پایین روی روز مورد نظر کلیک کنید.برای تنظیم ساعت هم ابتدا روی ساعت ، دقیقه یا ثانیه کلیک کنید، سپس با کلیک روی مثلث های کوچکی که کنار آنهاست میتوانید زمان را تنظیم کنیدو یا اینکه با صفحه کلیک زمان کنونی را تایپ کنید. در پایان روی ok کلیک کنید. با اینکار به صفحه ی قبل باز میگردید.. در پایان صفحه دکمه ای وجود دارد به نامchange time zone . روی این دکمه کلیک کنید.در صفحه یجدید روی دکمه ی time zone کلیک کنید.تا باز شود. لیستی از پایتخت های کشور های جهان را میبینید.اگر در ایران هستید از این لیست تهران را انتخاب کنید.و اگر نیستید منطقه ی زمانی کنونی خود را.

میبینید که ساعت کامپیوتر به طور خودکار تنظیم می شود. در زیر این منو گزینه ای هست به نام Automatically adjust… این گزینه را تیک بزنید. حالا اگر به اینترنت متصل باشید. هر 6 ماه یکبار ، ساعت کامپیوترتان به طور خودکار عقب و جلو می رود و لازم نیست شما تنظیمش کنید .